DekoRasyon ve Tadİlat Portalı

Her Eve İyi Bir Usta Lazım

Kereste

Çam,ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir ağaç türüdür.Yaygın kullanılmasının en önemli sebebleri; dayanıklılığı,neme mukavemetli olması ve özelliğini uzun yıllar korumasıdır.

 

KARAÇAM

Çürümeye karşı en dayanıklı çam türüdür.Özellikle nemli bölgelerde sık sık tercih edilmektedir.Bütün kıyı bölgelerimizin dağlık kesimlerinde saf ya da karışık ormanlar kurar, hatta stebe kadar sokulur.Yerli çamlarımızdan olan bu malzeme; kapı, pencere ve çatı karkaslarında kullanılır. Yağlı yapısından dolayı çok uzun ömürlüdür.

KIZILÇAM

Dünyadaki en geniş yayılışı Türkiye’dedir. Esas olarak Akdeniz ve Ege Bölgelerinde geniş ormanlar kurmakla birlikte, Batı ve Orta Karadeniz Bölgesi’nde de lokal yayılış gösterir.Yerli çam türüdür. III. Sınıf malzemesi kalıplık tahta ve inşaatlık dilme olarak değerlendirilir. I. Sınıf ve II. Sınıf malzemesi taban tahtası, lambiri, kapı ve pencere doğraması olarak kullanılır. www.e-kereste.com

SARIÇAM

Sarıçam, Kuzey Anadolu’nun yüksek dağlık kesimlerinde saf yada karışık ormanlar kurmakla birlikte, küçük adacıklar halinde iç ve güney bölgelerimize kadar ulaşır.Yerli çam türüdür.Diğer çam sınıfına göre işlemesi kolay olmakla beraber dekoratif anlamda ön plana çıkmaktadır.

İTHAL SARI ÇAM

Yumuşak dokusu nedeniyle kolay işlenebilme özelliğine sahiptir. Her türlü masif doğrama ve mobilya imalatında kullanılır.. Sibirya bölgesi sarı çam ağaçlarından elde edilir.

www.bulutkereste.com.tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: