amerikan panel kapiAmerikan Panel Kapı boyama işlemi normal şartlar altında kompresörlü  makinalı tabanca veya kompresörlü el tabancasıyla   yapılabilmektedir. Halihazırda evimizde bulunan kapılara bu işlemlerin yapılması biraz zordur.  Bu nedenle Amerikan panel kapınızı elinizle de boyayabilirsiniz.

Elle, fırça ile selülozik esaslı boya vurulmaz. Selülozik esaslı boya el ile vurulduğunda fırça darbe ve izlerini “kuruduğunda” gösterir. Hassas bir boyadır. Dolayısıyla Amerikan panel kapınızı el ile boyamanız icap ettiğinde sentetik esaslı boya malzemesi kullanmalısınızdır.

Bu malzeme hırdavatçılarda veya yapı marketlerde Amerikan Panel Kapı Boyası olarak satılmaktadır.

Amerikan panel kapısı boyamadan önce “mutlaka gerekli olan yerlerine” macun çekilmelidir. Çok iyi bir zımpara yapılmalıdır.( Zımpara yapmak size zor geliyorsa veya mümkün değilse tercihe  göre yapılmayabilir.)

Astar boya çekildikten sonra son kat nihai boyama yapılmalıdır!

Dikkat edin Amerikan panel kapı boyama işlemine geçmeden önce kapı üzerindeki kilit, menteşe, kol ve cam gibi tüm malzemeler çıkarılmalıdır. Ayrıca Amerikan panel kapı montaj sonrası kapı gözle kontrol edilmelidir olabilecek çizikler boya ile rötuşlanmalıdır.

Ne kadar boya gitmektedir, Fiyatı Ne kadardır?

Ortalama 7 kapı için 3,5 kilo civarında astar boya gitmektedir. Fiyatı ise 30-40 TL arasındadır.

7 kapı için ise 7 kg civarında kapı boyası gitmektedir. Bu da yaklaşık 60-80 TL tutmaktadır.